La Liga: «Χαμογέλασε» μετά από 4 ήττες η Μπέτις

• By stavros
  • 13 Απριλίου, 2024

Μετά από τέσσερις συνεχόμενες ήττες, η Μπέτις επέστρεψε στα «τρίποντα» και με το εντός έδρας 2-1 επί της Θέλτα ανέβηκε προσωρινά στην 7η θέση, που δίνει το «εισιτήριο» συμμετοχής στο επόμενο Europa Conference League.

Οι «βερδιμπλάνκος» πέτυχαν και τα δύο γκολ της νίκης τους στο β΄ μέρος, «κλειδώνοντας» σε μεγάλο βαθμό το πρώτο ματς της 31ης αγωνιστικής στο 83ο λεπτό με τον Γάλλο μέσο, Ναμπίλ Φεκίρ, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο 46′.

Στον πάγκο των γηπεδούχων έμεινε σε όλο το παιχνίδι ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, όπως συνέβη και με τον Τάσο Δουβίκα, ο οποίος δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε λεπτό από τον τεχνικό των φιλοξενούμενων, Κλαούντιο Τζιράλντεθ.

Ο Λάρσεν μείωσε στο 90΄+1 για την Θέλτα, που προσπάθησε για να φτάσει στην ισοφάριση χωρίς αποτέλεσμα κι ως εκ τούτου η μάχη… επιβίωσης που δίνει συνεχίζεται.