Ένα από τα πιο αμφίρροπα πρωταθλήματα των τελευταίων ετών στην Α1 Γυναικών (Volley League), τουλάχιστον σε θεωρητικό επίπεδο, μετρά αντίστροφα για το πρώτο σερβίς, που θα δοθεί το Σάββατο 22 Οκτωβρίου.
Πέντε μήνες και δέκα ημέρες μετά το πέσιμο της «αυλαίας» της περσινής περιόδου, που βρήκε τον Παναθηναϊκό να πανηγυρίζει τον 24ο τίτλο (και πρώτο μετά από 11 χρόνια), οι 12 «μονομάχοι» είναι έτοιμοι για τις προκλήσεις της νέας σεζόν.
Μιας σεζόν που αναμένεται με ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον, καθώς όλες οι ομάδες έχουν ενισχυθεί περισσότερο, με τον ιστορικό ΖΑΟΝ να επιστρέφει στη μεγάλη κατηγορία μετά από 19 χρόνια και το Αιγάλεω να ετοιμάζεται να ζήσει την ιστορική πρώτη συμμετοχή του.
Το «κυρίως πιάτο» έχει προγραμματιστεί για αύριο με τη διεξαγωγή πέντε αναμετρήσεων, εκ των οποίων δεσπόζει το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός, ενώ η έκτη και τελευταία, που τυγχάνει επίσης να είναι ντέρμπι, θα διεξαχθεί μία ημέρα αργότερα στο Ρέντη, ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ.
Το πρόγραμμα της πρεμιέρας
Σάββατο 22 Οκτωβρίου
Γυμναστήριο PAOK Sports Arena
16.30: Π.Α.Ο.Κ. – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Βασδέκης, Λούμσι, Γραμματεία: Δεληκωστίδου.
Γυμναστήριο Μαρκοπούλου
18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Α.Ο. Αιγάλεω
Διαιτητές: Βουδούρης, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Μαλλιάρα, Παυλάκης, Γραμματεία: Οικονόμου Δ.
Γυμναστήριο Μίκρας, 18.00
Α.Σ. Άρης – Α.Σ.Π. Θέτις
Διαιτητές: Αβραμίδης, Τσιούλα, Παρατηρητής: Σιδηράς, Επόπτες: Μαλακίδης, Παπαδοπούλου, Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.
Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο»
18.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 – Α.Ο. Θήρας
Διαιτητές: Χλωρός, Κουτσής, Παρατηρητής: Θεμελής, Επόπτες: Καλαντζής, Στάικος, Γραμματεία: Γούβαλη.
Γυμναστήριο «Αντώνης Φώτσης»
Ιλίσια, 19.30: Ηλυσιακός Α.Ο. – Ζ.Α.Ο.Ν.
Διαιτητές: Μενεσλής, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Σταθοπούλου, Κώτσας, Γραμματεία: Ιωάννου.
Κυριακή 23 Οκτωβρίου
Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη»
18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μουλά Λ., Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Χατζηβασιλείου, Παπαγιαννόπουλος, Γραμματεία: ΨάρραΤο σύστημα διεξαγωγής του 51ου πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών
Τα ρόστερ των ομάδων στην Α1 γυναικών
ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ 2013
Προπονητής: Αγγέλης Ηλίας
Βοηθός προπονητή: Κατσιγιάννης Θανάσης
Φυσιοθεραπεύτρια: Ανδριάκαινα Αναστασία
Φροντιστής: Γιώτας Γιώργος
Φυσιοθεραπευτής: Κεραμίδας Γιάννης
Τιμ μάνατζερ: Κεφαλάς Ηλίας
Στατιστικολόγος: Μπαμπάσης Δημήτρης
Έφορος: Ρίζος Δημήτρης
1.Ρωσσιάδου Ήλια 190 Κεντρική 17/03/1999 Α.Ο. Καβάλας
2.Γεωργιάδου Ευδοξία 162 Λίμπερο 29/08/1995 Α.Ε.Κ.
4.Μέμπους Άννα 185 Πασαδόρος 05/11/1999 NED Ναβάρο Στράουμπινγκ (Γερμανία)
7.Μπρουσιάκη Θεοδώρα 180 Πασαδόρος 23/06/2006 Α.Σ. Ασκληπιός Τρικάλων
8.Κουτρουμπή Ειρήνη 182 Κεντρική 09/04/1998 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
9.Περέιρα Λακέρντα Ελόισα 188 Διαγώνια 02/11/1990 BRA Α.Ο. Λαμίας 2013
10.Βαρμπάνοβα Βάνια 183 Ακραία 08/04/1985 BUL Σαρλερουά (Βέλγιο)
11.Λίβινγκστον Καρολίνα 188 Ακραία 02/04/1996 CAN Μουγκάν (Γαλλία)
12.Νικολίτσα Μαρία 182 Κεντρική 12/07/1996 Γ.Σ. Άργους
13.Κτιστάκη Κατερίνα 183 Ακραία 29/05/1996 Α.Σ.Π. Κόρινθος
14.Μητακίδου Γεωργία 187 Κεντρική 14/03/1999 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
15.Γκόλτσιου Γεωργία 185 Ακραία 25/09/2000 Α.Ο. Θήρας
16.Σουλιώτη Δήμητρα 176 Πασαδόρος 18/10/2002 Α.Π.Σ. ΦΘΙΑ Λαμίας
18.Τσιριμώκου Αγγελική 162 Λίμπερο 01/05/2003 Α.Ο. Λαμίας 201
ΑΕΚ
Προπονητής: Αρσενιάδης Κώστας
Βοηθός προπονητή: Σκουτελάκος Χάρης
Γυμναστής: Γεωργάκης Νίκος
Στατιστικολόγος: Δεμπεγιώτη Άλκηστις
Φροντιστής: Θωμαΐδης Γιώργος
Φυσιοθεραπευτής: Νικόλα Νικόλαος
Τιμ μάνατζερ: Παναγιωτίδης Νίκος
1.Νώτη Πηνελόπη 186 Ακραία 07/08/1997 Α.Σ. Ελπίς
2.Αρτακιανού Ελένη 168 Λίμπερο 21/05/1994 Α.Ο. Θήρας
3.Νίζετιχ Γιαμίλα 182 Ακραία 27/01/1989 ARG Τρεντίνο (Ιταλία)
4.Σακαρέλου Χριστίνα 171 Ακραία 09/12/2004 ΑΣ Δαφνησιακός Αρκίτσας
5.Διάλλα Βασιλική 185 Κεντρική 05/03/1998 Α.Ο. Θήρας
6.Μελέτη Σοφία 176 Κεντρική 14/06/2004 ΑΣ Δαφνησιακός Αρκίτσας
8.Καλαντάτζε Άννα 182 Κεντρική 13/08/1997 Π.Α.Ο.Κ.
9.Ξηντάρα Εβίτα 173 Λίμπερο 09/02/1993 Παναθηναϊκός Α.Ο.
10.Βλαχάκη Κωνσταντίνα 179 Ακραία 08/05/1995 Πότσδαμ (Γερμανία)
11.Κωνσταντινίδου Λαμπρινή 184 Πασαδόρος 16/09/1996 Α.Ο. Θήρας
12.Καλντερόν Ροσίρ 191 Ακραία 28/12/1984 CUB Μπολού (Τουρκία)
14.Αναγνώστου Ειρήνη 176 Πασαδόρος 20/09/1994 Ζ.Α.Ο.Ν.
17.Σίλβα Γκιζέλ 191 Διαγώνια 29/10/1991 CUB Λεγκιονόβο (Πολωνία)
18.Κουλίκοβα Τατιάνα 190 Κεντρική 21/11/1993 RUS Ουράλοτσκα (Ρωσία)
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ
Προπονήτρια: Αντωνιάδη Αγγελική-Ελένη
Βοηθός προπονητή: Νόστιμος Άκης
Έφορος: Βλάχου Τασούλα
Ιατρός: Κελάλης Γιώργος
Φυσιοθεραπευτής: Νακαστσής Αλέξανδρος
Στατιστικολόγος: Ξουρτζή Ζωή
1.Βλάχου Κατερίνα 177 Πασαδόρος 23/03/1998 Α.Ο. Αιγάλεω
2.Μελετιάδη Όλγα 180 Κεντρική 27/12/1988 Α.Ο. Αιγάλεω
5.Μάρκου Γιάννα 165 Λίμπερο 02/06/1991 Γ.Σ. Πανιώνιος
6.Διώτη Παναγιώτα 185 Ακραία 13/11/1992 Α.Ε.Κ.
7.Κελεσίδη Ιλιόνη 190 Κεντρική 17/06/1997 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
8.Κάστανου Λήδα 191 Διαγώνια 27/06/1998 Πανεπιστήμιο Μπράντλεϊ
10.Μπερναντέτ Ντέκανι 182 Ακραία 30/06/1992 HUN Βενέιγ (Γαλλία)
11.Λύρα Μαριαλένα 168 Λίμπερο 09/04/1998 Α.Ο. Αιγάλεω
12.Δρεμπελά Όλγα 171 Πασαδόρος 09/01/2007 Α.Ο. Αιγάλεω
14.Ανδρεόλα Καλλιόπη 168 Πασαδόρος 04/10/2005 Α.Ο. Αιγάλεω
15.Σιμανίκοβα Γιάνα 177 Ακραία 25/05/1993 SVK Μπελιντζόνα (Ελβετία)
16.Πετοβάρι Πάνι 191 Διαγώνια 12/11/1997 HUN Ούιπεστ (Ουγγαρία)
17.Πατεράκη Μαριφένια 185 Κεντρική 17/05/1996 Α.Ο. Αιγάλεω
ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Προπονήτρια: Κις Κάταλιν
Βοηθός προπονητή: Κογκαλίδης Κωνσταντίνος
Γυμναστής: Αλεξίου Νίκος
Φυσιοθεραπευτής: Λεβαντής Κώστας
Στατιστικολόγος: Μπέμπη Στεφανία
1.Γαροφαλάκη Ευαγγελία 180 Πασαδόρος 14/04/2003 Α.Ο. Μαρκοπούλου
3.Σαμπάτη Ιφιγένεια 168 Λίμπερο 01/08/1998 Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
4.Αποστολάκη Σοφία 178 Ακραία 15/06/1994 Γ.Σ. Πετρούπολης
5.Κασδοβασίλη Ιωάννα 180 Κεντρική 13/05/1997 Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
6.Μόικα Πένε 180 Ακραία 23/04/1989 SLO Νανσί (Γαλλία)
7.Ζίγκα Μαρία-Μελίνα 177 Κεντρική 15/02/1996 Α.Ο. Ηλυσιακός
9.Γκαμπριέλε Μπέντα 179 Πασαδόρος 01/04/1996 USA Ίστρ (Γαλλία)
10.Μπορχανί Μαεντέχ 183 Διαγώνια 22/06/1988 IRN Νουμουνέ Γκεντσλίκ (Τουρκία)
11.Βουλγαράκη Φωτεινή 165 Λίμπερο 18/04/2003 Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
13.Ράντοβιτς Μίλιτσα 186 Ακραία 25/04/1992 SRB Α.Ο. Ηλυσιακός
16.Μπαξιβανάκη Σοφιτίνα 182 Ακραία 03/07/2001 Α.Γ.Σ. Άρτεμις
18.Φιλιππάκη Μυρτώ 173 Ακραία 14/04/2007 Α.Ο. Ηλυσιακός
19.Αργυρίου Γεωργία 184 Κεντρική 12/11/1988 Α.Ο. Θήρας
20.Νάτση Κωνσταντίνα 175 Πασαδόρος 02/07/2004 Α.Ο. Ηλυσιακός
ΑΟ ΘΗΡΑΣ
Προπονητής: Βάσοβιτς Βλάντιμιρ
Βοηθός προπονητή: Ρίστιτς Νεμάνια
Φυσιοθεραπεύτρια: Γάκη Μαρία
Στατιστικολόγος: Μυλωνάς Γιώργος
1.Κωνσταντέλου Έμιλυ 182 Κεντρική 27/05/1997 Παναθηναϊκός Α.Ο,
2.Μπελιά Μαριάννα 165 Λίμπερο 24/10/1998 Α.Ε.Κ.
3.Μπόζιτς Μίλανα 184 Πασαδόρος 19/07/2000 BIH Τοπ Σπιντ (Κινεζική Ταϊπέι)
4.Λάνγκεγκερ Μελίσα 184 Ακραία 24/06/1998 CAN Λουγκάνο (Ελβετία)
5.Ζιώγα Φερονίκη 184 Διαγώνια 25/04/1996 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
7.Μερκάδο Έρικα 185 Διαγώνια 27/02/1992 ARG Α.Σ. Άρης
9.Καλαποδά Μαρία-Ιωάννα 187 Κεντρική 11/09/2001 Α.Ο. Θήρας
10.Αδαμοπούλου Χριστίνα 178 Ακραία 28/12/2000 Α.Ο. Θήρας
11.Τσοχατζή Μαρίνα 177 Πασαδόρος 17/07/1993 Α.Ε.Κ.
13.Φάκη Ζωή 185 Ακραία 02/08/1998 Πανεπιστήμιο Σαν Ντιέγκο
14.Καραμπάση Μαρία 165 Λίμπερο 01/12/2003 ΓΣΓ Νίκη
17.Κέτσμαν Λιούμπισα 186 Ακραία 10/12/1993 SRB ΖΟΚ Ούμπ (Σερβία)
19.Κιουτσιούκη Τάνια 186 Κεντρική 24/09/1996 Α.Σ. Άρης
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
Προπονητής: Τζανγκρόσι Πασκουαλίνο
Βοηθός προπονητή: Κανελλοπούλου Έλενα
Φυσιοθεραπεύτρια: Δήμου Μαρία
Φυσιοθεραπευτής: Ηλιάδης Σωκράτης
Τιμ μάνατζερ: Μεθενίτη Πηγιάννα
Έφορος: Μπίνης Ανδρέας
Γυμναστής: Ρωξανάς Παναγιώτης
1.Δικαιούλια Βιργινία 183 Κεντρική 08/05/1995 Α.Ο Μαρκοπούλου
2.Φιτζμόρις Οντριάνα 202 Διαγώνια 30/10/1997 USA Σεσό (Ελβετία)
3.Νάγκελς Λάρα 182 Πασαδόρος 03/06/1997 BEL Ούντεγκεμ (Βέλγιο)
4.Σμιθ Μάντισον 189 Ακραία 01/01/2000 USA Πανεπιστήμιο Χάι Πόιντ
5.Κωτσαρά Νίκη 182 Ακραία 11/12/2004 Α.Ο Μαρκοπούλου
6.Φίτερερ Αλίσα 188 Κεντρική 01/01/1995 CAN
7.Αλλαγιάννη Κατερίνα 180 Κεντρική 15/06/2004 Α.Ο Μαρκοπούλου
8.Γράβαρη Έρρικα 188 Κεντρική 04/11/2006 Α.Ο Μαρκοπούλου
9.Δήμου Αναστασία 168 Λίμπερο 20/07/2004 Α.Ο Μαρκοπούλου
10.Κορρέ Κατερίνα 193 Διαγώνια 21/07/2006 Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
12.Ευαγγελίου Βάλια 183 Ακραία 09/12/2005 Α.Ο Μαρκοπούλου
13.Σπανάκη Ιωάννα 180 Ακραία 07/05/2004 Α.Ο Μαρκοπούλου
14.Καλανταρίδου Αλεξία 185 Ακραία 19/01/1995 Α.Ο Μαρκοπούλου
15.Καραγιάννη Παναγιώτα 176 Ακραία 07/04/2005 Α.Ο Μαρκοπούλου
16.Γούλα Ισιδώρα 167 Λίμπερο 18/10/1996 Α.Σ. Παπάγου
18.Βαϊοπούλου Μαρίζα 176 Πασαδόρος 15/06/2004 Α.Ο Μαρκοπούλου
ΑΣ ΑΡΗΣ
Προπονητής: Τσαϊρέλης Γιάννης
Βοηθός προπονητή: Κιόσης Χρήστος
Τιμ μάνατζερ: Γιαννάκης Γιάννης
Γυμναστής: Γκιόσης Νίκος
Στατιστικολόγος: Νικολαΐδης Ευριπίδης
Φυσιοθεραπευτής: Πέπελας Κώστας
Φυσιοθεραπεύτρια: Πλουμή Άρτεμις
Ιατρός: Τερζίδης Γιάννης
1.Τάνη Ευαγγελία 182 Πασαδόρος 22/07/2004 Α.Σ. Άρης
2.Απλαδά Νίκη 185 Κεντρική 08/11/2002 Α.Σ.Π. Θέτις
3.Πιτσιγκώνη Ελπίδα 175 Ακραία 20/05/2005 Α.Π.Σ. Αίας
4.Κεραμιτσοπούλου Αναστασία 185 Διαγώνια 20/08/2003 Α.Π.Σ. Ναύαρχος Βότσης
5.Τσεμπτσούμπα Σάρον 183 Διαγώνια 26/10/1998 KEN Κομέρσιαλ Μπανκ (Κένυα)
6.Σίλβα Βανέσα 188 Κεντρική 27/02/1992 BRA Νίτρα (Σλοβακία)
7.Ντομίνικα Στρούμιλο 186 Ακραία 26/12/1996 BEL Γεσιλούρτ (Τουρκία)
8.Αποστολίδου Σίσσυ 173 Ακραία 08/06/1991 Α.Σ. Μακεδόνες Αξιού
9.Θεοδοσίου Λίνα 175 Λίμπερο 25/10/2002 Α.Π.Σ. Αίας
11.Νταφοπούλου Χαρίκλεια 182 Κεντρική 13/01/2006 Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
13.Λαμπριανίδου Δέσποινα 196 Κεντρική 10/02/2004 Α.Σ. Άρης
14.Καμπούρη Κατερίνα 170 Λίμπερο 14/09/2004 Α.Σ. Άρης
18.Ρόμπινσον Νία 188 Ακραία 24/03/1999 USA Πανεπιστήμιο Νορθ Καρολάινα
20.Σαλαγκούδη Μαρία 175 Πασαδόρος 24/03/2000 Ε.Ο. Σταυρούπολης
ΑΣΠ ΘΕΤΙΣ ΒΟΥΛΑΣ
Προπονητής: Ρούσης Γιώργος
Βοηθός προπονητή: Αντωνίου Σωτήρης
Φυσιοθεραπεύτρια: Καραλέξη Ευγενία
Τιμ μάνατζερ: Κοντονής Ιερώνυμος
1.Ξανθοπούλου Παναγιώτα 180 Πασαδόρος 21/09/1999 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2.Μανάι Έλλη 185 Ακραία 22/05/1999 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
3.Χέιντεν Μαριένα Τζιν 182 Ακραία 29/06/1998 USA Μπεζιέ (Γαλλία)
5.Φλιάκου Εύη 176 Πασαδόρος 18/02/2000 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
7.Σιρίνινα Αναστασία 183 Κεντρική 25/08/1995 Α.Σ.Π. Θέτις
8.Λέιθαμ Ρεμπέκα Κέι 191 Διαγώνια 23/06/1997 USA Άλτος (Ν. Κορέα)
9.Κοντονή Φανή 172 Λίμπερο 15/04/2007 Α.Σ.Π. Θέτις
10.Χάρντεμαν Λέα Άντρεα 178 Ακραία 18/10/1995 USA Μοντόβι (Ιταλία)
11.Παυλοπούλου Λουκία 174 Ακραία 01/01/2003 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
12.Παπαδεράκη Θέμης 182 Κεντρική 08/11/2004 Α.Σ.Π. Θέτις
14.Μανιατογιάννη Ελευθερία 160 Λίμπερο 09/12/1995 Α.Σ.Π. Θέτις
18.Παπαγεωργίου Μαρκέλλα 182 Κεντρική 22/12/1999 Α.Σ.Π. Θέτις
19.Λουκά Χριστίνα 187 Διαγώνια 09/10/1999 Άρτεμις Κορυδαλλού
20.Ιωαννίδη Γεωργία 188 Διαγώνια 18/12/2007 Α.Σ.Π. Θέτις
ΖΑΟΝ
Προπονητής: Λιώσης Κωνσταντίνος
Βοηθός προπονητή: Χριστοδουλάκης Στέφανος
Φυσιοθεραπεύτρια: Ιορδάνογλου Γλυκερία
Φυσιοθεραπευτής: Κουτσουραδής Νάσος
Τιμ μάνατζερ: Κωστακοπούλου Αννίτα
Στατιστικολόγος: Σταυριανόπουλος Βασίλης
1.Λε Του Λουσίλ 178 Πασαδόρος 19/09/1992 FRA Κάννες (Γαλλία)
2.Μικρουδάκη Αναστασία 180 Ακραία 20/05/1994 Z.A.O.N.
3.Γιώτα Αφροδίτη 181 Κεντρική 03/12/1999 Φ.Ο. Βριλησσίων
4.Γιοβάνη Μάρβη 180 Διαγώνια 15/12/1989 Ζ.Α.Ο.Ν.
5.Τσιάκου Μαριάννα 170 Λίμπερο 03/04/2007 Ζ.Α.Ο.Ν.
6.Παπαδέδε Ελισάβετ 178 Κεντρική 23/09/1995 Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
7.Κακουράτου Ξένια 153 Λίμπερο 16/06/1993 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
8.Κολομπίν Τέιλορ 186 Ακραία 18/08/1999 CAN Πανεπιστήμιο Ακάντια (Καναδάς)
9.Κούση Σταυρούλα 182 Κεντρική 22/04/1994 Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων
10.Αρβανιτοπούλου Βασιλική 188 Κεντρική 31/07/1999 Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
11.Πατέλη Κωνσταντίνα 170 Πασαδόρος 20/06/1998 Γ.Σ.Κ. Ηρακλής
12.Γρυλλάκη Γεωργία-Άννα 170 Λίμπερο 02/05/2006 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
17.Κάντγουορθ Άλλι 182 Ακραία 06/08/1995 USA Ολυμπιάδα (Κύπρος)
18.Ρεντούμη Κατερίνα 179 Ακραία 10/02/2005 Z.A.O.N.
19.Μερακλή Μαρία-Νεκταρία 189 Διαγώνια 29/05/2003 Α.Γ.Σ. Άρτεμις
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Προπονητής: Μιτσέλι Λορέντσο
Βοηθός προπονητή: Σαραντίτης Σπύρος
Φυσιοθεραπευτής: Βλασσόπουλος Ξενοφών
Γυμναστής: Ζάτας Θωμάς
Τιμ μάνατζερ: Κατσιούρας Νίκος
Στατιστικολόγος: Κρόκος Ξενοφών
Φυσιοθεραπευτής: Νακαστσής Αλέξανδρος
Φροντιστής: Φραγκούλης Στάθης
1.Γιώτα Κατερίνα 184 Κεντρική 03/07/1990 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
2.Εμμανουηλίδου Μελίνα 186 Κεντρική 18/09/1994 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
3.Κοσμά Σοφία 180 Λίμπερο 15/11/1993 Α.Ε.Κ.
4.Συριστατίδη Αγγελίνα 179 Κεντρική 21/02/2004 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
5.Γουίντερς Τζάλι 190 Ακραία 26/07/1997 USA Κάννες (Γαλλία)
6.Χατζηγρηγορίου Νεφέλη 182 Πασαδόρος 21/05/2002 Α.Σ.Π. Θέτις
8.Αντωνακάκη Γεωργία-Μαρία 175 Λίμπερο 16/09/2002 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
9.Όλμπρεχτ Φρέγια 186 Κεντρική 10/02/1990 BEL Ράντομκα Ράντομ (Πολωνία)
10.Σάλας Βίλμα 191 Ακραία 03/09/1991 CUB Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
11.Τσιτσιγιάννη Μαρία 187 Διαγώνια 20/11/2000 Παναθηναϊκός Α.Ο.
12.Κούμπουρα Μίλιτσα 194 Διαγώνια 20/03/1995 SRB
14.Χριστοδούλου Στέλλα 186 Πασαδόρος 19/07/1991 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
16.Γενιτσαρίδη Μαρία 184 Ακραία 03/06/1994 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
19.Παρασκευή Ζαφειρίου 179 Ακραία 08/06/2006 Α.Π.Σ. Ναύαρχος Βότσης
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Προπονητής: Γκάιτς Μπράνκο
Βοηθός προπονητή: Μαρκάκης Δημήτρης
Φυσιοθεραπευτής: Αγγέλου Βασίλης
Στατιστικολόγος: Αυτζιόγλου Δήμος
Τιμ μάνατζερ: Λάζος Νίκος
Γυμναστής: Χριστακίδης Λεωνίδας
1.Χατζηευστρατιάδου Ειρήνη 185 Κεντρική 02/09/1995 Παναθηναϊκός Α.Ο.
2.Ίβκοβιτς Αναστασία 189 Διαγώνια 03/02/2005 SRB ΟΚ Στέριγια (Σερβία)
4.Ανάε Αντόρα 185 Ακραία 01/10/1996 USA Προμετέι (Ουκρανία)
5.Νικολογιάννη Ασημίνα 180 Ακραία 04/06/1999 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
6.Γκρόθες Μάρετ 180 Ακραία 16/09/1988 NED Παναθηναϊκός Α.Ο.
10.Παπαφωτίου Αθηνά 180 Πασαδόρος 23/08/1989 Παναθηναϊκός Α.Ο.
11.Ανθούλη Μάρθα 202 Διαγώνια 13/08/2004 Α.Σ.Π. Θέτις
12.Πολίτη Ελένη-Άννα 173 Λίμπερο 18/07/1996 Φ.Ο. Βριλησσίων
13.Ρόγκα Πέννυ 167 Λίμπερο 04/07/1987 Παναθηναϊκός Α.Ο.
14.Μεταξά Ναταλία 182 Κεντρική 08/06/1992 Παναθηναϊκός Α.Ο.
18.Μερκούρη Δήμητρα-Λυδία 183 Πασαδόρος 30/12/1997 Α.Ο. Ηλυσιακός
20.Μέντιτς Σοφία 184 Κεντρική 10/01/1991 SRB ΖΟΚ (Σερ
ΠΑΟΚ
Προπονητής: Φενόλιο Μάρκο
Βοηθός προπονητή: Τερζής Θάνος
Φροντιστής: Αμοιρίδης Ηλίας
Γυμναστής: Δάνας Λάμπρος
Στατιστικολόγος: Τολούδης Σάκης
Τιμ μάνατζερ: Φουργκατσιώτης Γιώργος
1.Ξανθοπούλου Μαρτίνα 165 Λίμπερο 26/10/1998 Π.Α.Ο.Κ.
5.Πολυνοπούλου Ιωάννα 180 Κεντρική 09/04/1995 Π.Α.Ο.Κ.
6.Παπαδοπούλου Ελένη 162 Λίμπερο 17/02/2004 Π.Α.Ο.Κ.
7.Ηλιοπούλου Ελισάβετ 176 Πασαδόρος 25/01/2001 Π.Α.Ο.Κ.
8.Ζαρολίνσκα Κρολ Καταρίνα 187 Διαγώνια 03/02/1987 POL Ράντομκα Ράντομ (Πολωνία)
9.Μερτέκη Ευαγγελία 185 Ακραία 29/04/1991 Π.Α.Ο.Κ.
10.Κλέπκου Μαρία 179 Ακραία 13/05/2000 Π.Α.Ο.Κ.
12.Στράντζαλη Όλγα 185 Ακραία 12/01/1996 Άλμπα Μπλαζ (Ρουμανία)
13.Βεργίδου Όλγα 180 Πασαδόρος 17/12/1991 Α.Ε.Κ.
14.Τερζόγλου Κυριακή 186 Κεντρική 22/11/2003 Π.Α.Ο.Κ.
15.Κέιφρι Πέιτον 181 Ακραία 01/09/1998 USA Πινκίν Ντε Κοροσάλ (Πουέρτο Ρίκο)
17.Μπλάνκο Λισέτ 192 Κεντρική 06/12/1998 CUB Μπούστο Αρσίτζιο (Ιταλία)
18.Τσιόγκα Ανδρομάχη 190 Κεντρική 03/11/2001 Π.Α.Ο.Κ.
19.Λιάγκη Αθανασία 183 Διαγώνια 24/11/1995 Πανναξιακός Α.Ο.Ν.