Ήττες για τις Κ17 και Κ15 του ΠΑΣ Λαμία

• By stavros
  • 22 Απριλίου, 2024

Την ήττα γνώρισαν στις αναμετρήσεις τους για τα πρωταθλήματα των τμημάτων υποδομής της Super League οι ομάδες των Κ17 και Κ15 του ΠΑΣ Λαμία.

Κ17: ΠΑΣ Λαμία – ΑΡΗΣ 0-2

Στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της β΄ φάσης του ΣΤ΄ ομίλου του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League η ομάδα Κ17 της Λαμίας αντιμετώπισε το μεσημέρι του Σαββάτου 20/04, εντός έδρας, στο Αθλητικό Κέντρο Καλυβίων, την αντίστοιχη ομάδα του ΑΡΗ από την οποία ηττήθηκε με σκορ 0-2.

Για τους φιλοξενούμενους τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Γκίρλος στο 15΄και Τύπου στο 34΄.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

Φωλιάς (46΄ Σέχου), Σκαρλάτος, Σαρρής, Μαρκίδης (85΄ Λάμπου), Αγγελάκης (65΄ Κατσαρός), Σαΐτης, Θεοδοσόπουλος, Σιόλος, Καραμέρης (78΄ Διαμαντής), Τσιγαρίδας, Χειμάρας (85΄ Καραδήμας).

Κ15: Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Λαμία 2-0

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της 2ης Φάσης του ΣΤ ομίλου του Πρωταθλήματος Υποδομών Κ15 της Super League, η ομάδα Κ15 της Λαμίας αντιμετώπισε το μεσημέρι του Σαββάτου 20/4, εκτός έδρας, στο Αθλητικό Πάρκο Ομόνοιας Σερρών, την αντίστοιχη ομάδα του Πανσερραϊκού, από την οποία ηττήθηκε με σκορ 2-0.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν στο β΄ ημίχρονο ο Ζαφειριάδης στο 55΄ για το 1-0 και λίγα λεπτά αργότερα ο Σαμπι Τάφα για το τελικό 2-0.

Μπράνης (65΄ Αναγνώστου), Λίρας (55΄Πατσώνης), Ζάνι, Σαντάρμης, Ρήγας, Διαμαντής, Ράμμος (65΄ Κατσαντώνης), Στόκας (40΄ Κουτσοτόλιας), Μουρτογιάννης, Κεραμίδας, Στεργίου (65΄ Γαλάνης