Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Αμφικτύονες από τον Ολυμπιακό Κερατσινίου… (+φωτορεπορτάζ)

• By stavros
  • 5 Φεβρουαρίου, 2022

Οι Αμφικτύονες γνώρισαν εντός έδρας ήττα από την ομάδα του Ολυμπιακού Κερατσινίου, με το τελικό σκορ να γράφει 20-24.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, έχοντας περισσότερες λύσεις στην επίθεση, αφού δούλεψαν πολύ συχνά και στηρίχτηκαν στον αιφνιδιασμό. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να πάρουν κεφάλι στο σκορ και μάλιστα κάποια στιγμή να φτάσουν την διαφορά ακόμη και στα 7 τέρματα.

Στην τελευταία περίοδο όμως του αγώνα, οι Αμφικτύονες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και με καλύτερο παίκτη τον τερματοφύλακά τους, που… “κατέβασε ρολά”, κατάφεραν να αντιδράσουν και να κάνουν το παιχνίδι γκράν-γκινιόλ. Δεν είχαν όμως την διάρκεια που έπρεπε, αλλά και το εύκολο γκολ στην επίθεση σε κρίσιμες στιγμές του αγώνα, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν τελικά την ήττα.

Το φωτορεπορτάζ του αγώνα μέσα από την κάμερα του Σταύρου Βλαχογιάννη:

Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Αμφικτύονες από τον Ολυμπιακό Κερατσινίου... (+φωτορεπορτάζ)