Εκπληκτική εμφάνιση για τον Α.Ο. Λαμίας, ο οποίος στα πλαίσια της 21ης Αγωνιστικής της Volley League υποδέχτηκε την ομάδα του Αίαντα Ευόσμου, του οποίου επιβλήθηκε με 3-0 σετ!
Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Α.Ο.Λ. να μπαίνει πολύ δυναμικά στο παιχνίδι, θέλοντας να δείξει από την αρχή ποιος έχει το πάνω χέρι στην αναμέτρηση. Χαρακτηριστικό είναι ότι η ομάδα του Ηλία Αγγέλη άνοιξε γρήγορα την “ψαλίδα” του σκορ, κάνοντας εύκολα με ένα σερί το 8-1 και ακόμα πιο εύκολα με ένα δεύτερο σερί το 16-3(!), ολοκληρώνοντας τελικά το 1ο σετ με το επιβλητικό 25-7!!!
Μια… από τα ίδια και στο 2ο σετ, αφού η ανωτερότητα του Α.Ο.Λ. δεν έδωσε περιθώρια αντίδρασης στην φιλοξενούμενη ομάδα, με αποτέλεσμα η επικράτηση να δείχνει πολύ εύκολη για τα κορίτσια μας και να έρχεται τελικά με το επίσης επιβλητικό 25-14.
Το 3ο σετ, αν και πριν ξεκινήσει έδειχνε τυπική διαδικασία με βάση την εικόνα των δύο πρώτων, κάτι η χαλάρωση και κάτι η υπέρμετρη σιγουριά, το έκαναν ντέρμπι σχεδόν μέχρι τα μέσα του.
Σε εκείνη την χρονική περίοδο τα κορίτσια του Α.Ο.Λ. “αποφάσισαν” ότι ήρθε η ώρα να… τελειώνουν την παρτίδα και το έκαναν πολύ γρήγορα και πολύ εύκολα, φτάνοντας με συνοπτικές διαδικασίες στο 25-17.
*Οι πόντοι της Λαμίας προήλθαν από 7 άσσους, 36 επιθέσεις, 6 μπλοκ και 26 λάθη αντιπάλων και του Αίαντα προήλθαν από 1 άσσο, 18 επιθέσεις, 2 μπλοκ και 17 λάθη αντιπάλων.
Τα σετ: 25-07, 25-14, 25-17 σε 59′
Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Ηλίας Αγγέλης): Γιαννέλου 3 (2/5 επ., 1 άσσος), Κουντουρά 5 (3/8 επ., 2 άσσοι), Περέιρα 15 (9/23 επ., 3 άσσοι, 3 μπλοκ), Κουμπούρα 6 (5/12 επ., 1 μπλοκ, 30% υπ. – 20% άριστες), Αραούχο 9 (8/10 επ., 1 μπλοκ), Καστίγιο 9 (8/17 επ., 1 μπλοκ, 27% υπ. – 13% άριστες) / Κακουράτου (λ, 38% υπ. – 12% άριστες), Ζήκου (λ), Κοντονάσιου 1 (1/1 επ.), Ρούμελη 1 (1 άσσο), Κίσσα, Τσιριμώκου.
Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ (Κώστας Παπαδημητρίου): Θεοδοσίου Λ. 4 (4/15 επ., 39% υπ. – 29% άριστες), Πήττα 1 (0/3 επ., 1 μπλοκ), Χαμαλίδου 2 (2/10 επ.), Νταντούλα, Χαντζή 12 (10/29 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Παπαδοπούλου 1 (1/8 επ.) / Θεοδοσίου Β. (λ, 38% υπ. – 38% άριστες), Μότσιανου (λ), Πιτσιγκώνη 1 (1/8 επ.), Σαχανίδου.
Ηλίας Αγγέλης (προπονητής ΑΟ Λαμία 2013): «Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να πάρουμε. Ήμασταν σοβαροί και έγινε πιο εύκολο το έργο μας. Είμαι ευχαριστημένος και συνεχίζουμε την δουλειά».
Κώστας Παπαδημητρίου (προπονητής Αίαντα Ευόσμου): «Για δύο σετ δεν παίξαμε καθόλου καλά. Στο τρίτο βελτιωθήκαμε αλλά δεν απειλήσαμε τη Λαμία. Η ανάγκη για βαθμούς μεγαλώνει όσο περνούν οι αγωνιστικές και πρέπει γρήγορα να πάρουμε μερικούς για τη παραμονή μας».
Διαιτητές: Χλωρός, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Καλαντζής, Στάικος, Γραμματεία: Καραβάνα.
Το φωτορεπορτάζ του αγώνα μέσα από την κάμερα του Σταύρου Βλαχογιάννη:
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0008-1-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0018-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0020-1-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0015-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0023-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0029-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0031-1-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0035-1-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0036-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0037-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0041-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0044-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0047-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0050-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0054-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0055-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0056-1-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0057-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0060-1-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0067-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0071-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0088-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0089-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0092-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0091-1-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0104-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0101-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0113-1-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0116-1-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0137-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0132-1-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0138-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0142-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0147-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0148-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0150-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0154-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0157-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0166-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0167-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0169-1-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0170-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0176-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0186-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0192-683x1024.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/02/DSC_0204-1024x683.jpg)
![Επιστροφή στις νίκες με άνετο 3-0 για τον Α.Ο.Λ.!!! (+φωτορεπορτάζ)](https://sport66.gr/wp-content/uploads/2022/01/Fyllo-4.png)