Με ελληνικό ενδιαφέρον συνεχίζεται το Conference League

  • By stavros
  • 20 Ιουλίου, 2021
  • 0
  • 9 Views
Conference League-Ελάχιστες οι φημισμένες ομάδες

Η νεοσυασταθείσα διοργάνωση της UEFA, το Europa Conference League συνεχίζεται το προσεχδές τριήμερο, με τις πρώτες αναμετρήσεις για τον Β` προκριματικό γύρο. Η ευρωπαϊκή… περιπέτεια, αρχίζει για την ΑΕΚ και τον Αρη, καθώς φιλοξενούνται από την Αστάνα και Βελέζ Μόσταρ, αντίστοιχα, με στόχο ένα αποτέλεσμα που θα τους επιτρέψει να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση, εκμεταλλευόμενοι τον παράγοντα έδρα, στους επαναληπτικούς της ερχόμενης εβδομάδας.

    Αναλυτικά το πρόγραμμα, έχει ως εξής:

Τρίτη 20 Ιουλίου

Ντομζάλε (Σλοβενία)-Χόνκα (Φινλανδία)

Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)-Δε Νιού Σεντς (Ουαλία)

Πρίστινα (Κόσοβο)-Κόναζ Νόμαντς (Ουαλία)

Φόλγκορ (Σαν Μαρίνο)-Χιμπέρνιαν (Μάλτα)

Τετάρτη 21 Ιουλίου

Κουκαρίτσκι (Σερβία)-Σαμκαγίτ (Αζερμπαϊτζάν)

Πέμπτη 22 Ιουλίου

Αραράτ (Αρμενία)-Σλασκ (Πολωνία)

Αστάνα (Kαζακστάν)-Άρης (Ελλάδα)                      16:00

ΑΕ Λεμεσού (Κυπρος)-Βλάζνια (Αλβανία)

Πανεβέζις (Λιθουανία)-Βοϊβοντίνα (Σερβία)

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)

Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)-Άσντοντ (Iσραήλ)

Κουόπιο (Φινλανδία)-Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)

Λατσί (Αλβανία)-Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία)

Μόλντε (Νορβηγία)-Σερβέτ (Ελβετία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Μπιρκίρκαρα (Μάλτα)

RFS (Λετονία)-Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)

Σότσι (Ρωσία)-Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Μακάμπι Χάιφα (Iσραήλ)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)-Μποέμιανς (Iρλανδία)

Έλφσμποργκ (Σουηδία)-Μιλσάμι (Μολδαβία)

Χάμαρμπι (Σουηδία)-Μάριμπορ (Σλοβενία)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζίλινα (Σλοβακία)

Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)-Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)

Γκζίρα (Μάλτα)-Ριέκα (Κροατία)

Κοπεγχάγη (Δανία)-Ζοντίνιο (Λευκορωσία)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Bουλγαρία)-Σλόβατσκο (Τσεχία)

Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)

Πετροκούμπ (Μολδαβία)-Σίβασπορ (Tουρκία)

Ρίγα (Λετονία)-Σκέντιγια (Βόρεια Μακεδονία)

Σούντουβα (Λιθουανία)-Ρακόφ (Πολωνία)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)-Σεπσί (Ρουμανία)

Τέουτα (Αλβανία)-Ίντερ Κλαμπ Εσκάλντες (Ανδόρα)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Bουλγαρία)-Λιέπαγια (Λετονία)

Αρντά (Bουλγαρία)-Χάποελ Μπερ Σεβά (Iσραήλ)

HB Τόρσαβν (Νησιά Φερόε)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)

Βασιλεία (Ελβετία)-Παρτιζάνι (Αλβανία)

Βελέζ Μόσταρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-ΑΕΚ (Ελλάδα)                      21:30

Γάνδη (Bέλγιο)-Βαλερένγκα (Νορβηγία)

Λαρν (Βόρεια Ιρλανδία)-Άαρχους (Δανία)

Σουτιέσκα Νίκσιτς (Μαυροβούνιο)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Iσραήλ)

Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Σαχτιόρ Καραγκάντι (Kαζακστάν)

Αμπερντίν (Σκωτία)-Χάκεν (Σουηδία)

Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)-Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία)-Σάντα Κόλομα (Ανδόρα)

Βαλούρ (Ισλανδία)-Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)

Ντάνταλκ (Iρλανδία)-Λεβάντια (Eσθονία)

Ντρίτα (Κόσοβο)-Φέγενορντ (Ολλανδία)

Ουίπεστ (Ουγγαρία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Παρτιζάν Βελιγραδίου (Σερβία)-Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)

Στσζέτσιν (Πολωνία)-Όσιγιεκ (Κροατία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)-Τόμπολ (Kαζακστάν)

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)