Basket League: To πρόγραμμα από την 17η έως και την 21 αγωνιστική

  • By stavros
  • 21 Φεβρουαρίου, 2023
  • 0
  • 33 Views
Basket League: To πρόγραμμα από την 17η έως και την 21 αγωνιστική

Ο ΕΣΑΚΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα της Basket League από την 17η έως και την 21η αγωνιστική, καθώς και των δύο εξ αναβολής αγώνων της 15ης αγωνιστικής Λαύριο-Ολυμπιακός (21/3, 19:15) και Κολοσσός Ρόδου-Παναθηναϊκός (4/4, 19:00). Στις 19 Μαρτίου και ώρα 19:15 υποδέχεται ο Παναθηναϊκός τον Ολυμπιακό, στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

BASKET LEAGUE

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

ΤΡΙΤΗ 21-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ    ΏΡΑ        ΑΓΩΝΑΣ         TV/Web-tv
ΛΑΥΡΙΟΥ  19:15 Λαύριο-Ολυμπιακός   ΕΡΤ3

ΤΡΙΤΗ 4-4-2023
ΓΗΠΕΔΟ            ΏΡΑ        ΑΓΩΝΑΣ           TV/Web-tv
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ  19:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΕΡΤ3


17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ     ΏΡΑ            ΑΓΩΝΑΣ                   TV/Web-tv
ΤΟΦΑΛΟΣ   16:00  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΠΑΟΚ      ΕΡΤ3
ΠΛΑΤΩΝ    17:00  ΙΩΝΙΚΟΣ-ΑΕΚ                ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΛΑΥΡΙΟΥ   17:00  ΛΑΥΡΙΟ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ      ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 2
ΟΑΚΑ      19:15  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ      ΕΡΤ3

ΚΥΡΙΑΚΗ 5-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ        ΏΡΑ            ΑΓΩΝΑΣ       TV/Web-tv
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ    15:45  ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ     ΕΡΤ3
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ  19:15  ΑΡΗΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ          ΕΡΤ3


18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 11-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ       ΏΡΑ            ΑΓΩΝΑΣ              TV/Web-tv
ΑΠΟΛΛΩΝ     16:00  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΙΩΝΙΚΟΣ       ΕΡΤ3
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ  17:00  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΛΑΥΡΙΟ             ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 19:15  AEK-ΚΟΛΟΣΣΟΣ                 ΕΡΤ3

ΚΥΡΙΑΚΗ 12-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ      ΏΡΑ            ΑΓΩΝΑΣ               TV/Web-tv
ΣΕΦ         15:45  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ  ΕΡΤ3
ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ  19:15  ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΑΡΗΣ                ΕΡΤ3

ΔΕΥΤΕΡΑ 13-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ              ΏΡΑ         ΑΓΩΝΑΣ           TV/Web-tv
PAOK SPORTS ARENA  19:15 ΠΑΟΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ       ΕΡΤ3


19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ              ΏΡΑ        ΑΓΩΝΑΣ            TV/Web-tv
ΛΑΥΡΙΟΥ            16:00  ΛΑΥΡΙΟ-ΑΡΗΣ            ΕΡΤ3
PAOK SPORTS ARENA  17:00  ΠΑΟΚ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ          ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΤΟΦΑΛΟΣ            19:15  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΑΕΚ   ΕΡΤ3

ΚΥΡΙΑΚΗ 19-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ            ΏΡΑ        ΑΓΩΝΑΣ              TV/Web-tv
ΠΛΑΤΩΝ           15:45 ΙΩΝΙΚΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ         ΕΡΤ3
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ  16:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ   ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΟΑΚΑ             19:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   ΕΡΤ3


20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ        ΏΡΑ               ΑΓΩΝΑΣ                TV/Web-tv
ΑΠΟΛΛΩΝ      16:00  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΕΡΤ3
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ  17:00  ΑΡΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ                      ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ  19:15  ΑΕΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ                  ΕΡΤ3

ΚΥΡΙΑΚΗ 26-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ        ΏΡΑ               ΑΓΩΝΑΣ               TV/Web-tv
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ   15:45  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ- ΚΟΛΟΣΣΟΣ              ΕΡΤ3
ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ   17:00  ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΛΑΥΡΙΟ                  ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΣΕΦ          19:15  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ                  ΕΡΤ3


21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1-4-2023
ΓΗΠΕΔΟ            ΏΡΑ               ΑΓΩΝΑΣ           TV/Web-tv
ΤΟΦΑΛΟΣ          16:00  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ   ΕΡΤ3
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ  16:00  ΚΟΛΟΣΣΟΣ- ΑΡΗΣ               ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΠΛΑΤΩΝ           17:00  ΙΩΝΙΚΟΣ-ΛΑΥΡΙΟ               ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 2
PAOK SPORTS      19:15  ΠΑΟΚ-ΑΕΚ                     ΕΡΤ3

ΚΥΡΙΑΚΗ 2-4-2023
ΓΗΠΕΔΟ   ΏΡΑ               ΑΓΩΝΑΣ                TV/Web-tv
ΟΑΚΑ    15:45  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ       ΕΡΤ3
ΣΕΦ     19:15  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ               ΕΡΤ3